найближчий старт: 20 січня

Опанувати англійську за рік з нуля до просунутого рівня – напевно, можливо, але в унікальних випадках. Вкласти в голову за короткий термін понад мільйон слів з усіма правилами вимови та граматики неможливо, мозок фізично не здатний обробляти такі масиви інформації. Проте дійти до рівня вище середнього, що означає вивчення всієї граматики та достатнього для спілкування словникового запасу, – цілком досяжна мета. 

Зміст

1. Англійська за рік: то можна чи ні?
    1.1. Рівні володіння англійською мовою
2. Для чого вчити англійську за рік?
3. Як покращити свою англійську за рік?

Ми вже розповідали, як вивчити англійську за рік до рівня впевненого спікера, тобто Upper-Intermediate. Але це питання, як і раніше, актуальне.

 

Вивчити англійську за рік: поради

Англійська за рік: то можна чи ні?

Не будемо брати до уваги факт, що є люди з феноменальною пам'яттю – для них, можливо, задача вивчити англійську за рік не складе особливих труднощів. Що стосується середньостатистичної людини, важко зрозуміти, скільки часу їй знадобиться, щоб вивчити англійську досконало, – рік або десять. Для когось це справа всього життя, а хтось уже говорить, як носій, після року інтенсивного навчання.
 

Вивчити англійську за рік: поради - 1
Вчити англійську краще на колективних заняттях у мовній школі

Рівні володіння англійською мовою

Згідно з CEFR, є шість рівнів, що відповідають певним знанням англійської. 

A – базовий рівень. Це здатність примітивно висловлювати думки та розуміти нескладні базові речення.

  • A1 (Beginner and Elementary) – на першому підрівні людина здатна вітати співрозмовника, ставити нескладні запитання (про погоду, сім'ю, захоплення тощо), читати речення до дев'яти слів і розуміти часи категорії Simple. На другому вже в скарбничку знань додається можливість розповісти про себе та свої вподобання, розуміти на слух популярні фрази та слова, а словниковий запас складає до 1500 одиниць.
     
  • A2 (Pre-Intermediate) – людина знає приблизно 2000 слів, розбирається в таких темах як здоров'я, спорт, їжа, свята й тварини, може читати тексти обсягом до 500 слів і висловлювати свою думку з приводу вивченого матеріалу.

B – рівень самостійного володіння англійською.

  • B1 (Intermediate) – студент легко розуміє тексти загальної тематики, без спеціалізованої лексики, може підтримувати спонтанний діалог, висловлювати особисту думку з прикладами протягом 2-3 хвилин і здатен написати простий лист без словника.
     
  • B2 (Upper-Intermediate) – словниковий запас на цьому рівні складає близько 4000 слів. Передбачено вільне висловлення думки й детальний опис подій, розуміння мови носіїв, читання неадаптованого тексту, вільне розуміння радіопередач англійською та написання великих текстів на різні теми.

C – рівень, що передбачає вільне володіння мовою.

  • C1 (Advanced) – людина, що володіє англійською мовою на такому рівні, може вільно спілкуватися з носіями, висловлювати свої думки з використанням складних мовних конструкцій, розуміти різні акценти й діалекти. Словниковий запас досягає 6000 слів.
     
  • C2 (Proficient) – професійне володіння англійською. Уже можна висловлюватися на вузькоспеціалізовані теми, такі як медицина або промисловість, без підготовки. Сприйняття на слух швидкої мови і будь-яких аудіозаписів, читання художньої та наукової літератури. Вживання фразеологізмів без проблем.

Далеко не всім людям необхідно знати мову на найвищому рівні. Комусь достатньо писати робочі листи, комусь потрібно спілкуватися з іноземними партнерами без перекладача, а хтось збирається в подорож і хоче мати в арсеналі базові фрази, щоб не залишитися голодним і без житла. Із цього випливає наступне питання – мотиваційне.

Для чого вчити англійську за рік?

Необхідність вивчення англійської мови за рік може виникнути з різних причин. Для когось це питання стоїть гостро тут і зараз, а хтось робить це для свого майбутнього. Розглянемо найбільш популярні варіанти.

  • Робота. Припустимо, ваша компанія починає працювати з партнерами з-за кордону. Тоді частині співробітників необхідно в прискореному темпі піднімати рівень англійської, щоб хоча б розуміти, про що йдеться на переговорах. А може бути й інша ситуація: вам набридло поточне місце, ви хочете знайти більш перспективну та високооплачувану роботу. У такому випадку просто необхідно вчити мову, і як можна швидше. Адже така сфера як IT, наприклад, цікава та високооплачувана, але без знань англійської там просто нема чого робити. 
     
  • Подорожі. Незалежно від того, їздите ви за кордон раз на рік або плануєте відвідати кожну країну планети, вам знадобиться базове знання англійської мови. Адже елементарні речі, такі як проживання та харчування, вимагають навичок англійської. Що вже говорити про те, що без знання мови ви втрачаєте унікальну можливість поспілкуватися з місцевим населенням і дізнатися багато цікавого.
     
  • Особистий розвиток. Можливо, вам не знадобиться на практиці мова. Але ви хочете вивчити її просто для того, щоб розвивати мозок, дізнаватися щось цікаве під час прослуховування англомовних радіостанцій або перегляду таких же шоу. Може, вам подобається дивитися фільми та серіали в оригіналі, без дубляжу. Якою б не була кінцева мета, вам просто хочеться вчити мову для себе й ви не хочете витрачати на це роки.

Як покращити свою англійську за рік?

Отже, після того як ви визначилися зі своєю метою та бажаним рівнем володіння мовою, можна переходити до навчання. Якщо вам достатньо початкового рівня, то ви спокійно досягнете його за 3-5 місяців. Щоб подужати рівні B1-B2, вам доведеться дуже сильно постаратися і вчитися рік в інтенсивному режимі не менше ніж по 4 заняття на тиждень. Вільне ж володіння англійською – результат наполегливої ​​багаторічної праці та практики з нейтів спікерами. Ви можете зробити багато, щоб наблизитися до бажаного рівня англійської за рік.
 

Вивчити англійську за рік: поради - 2

Що робити? По-перше, знайти хорошого вчителя. Самостійно не так легко опановувати мову, особливо якщо робити це з нуля. Якщо братися одразу за складні правила, то можна розгубити все бажання вчитися, і так англійську за рік ви точно не поліпшите. Де відшукати хорошого викладача? Усе просто – вирушайте на курси англійської мови. На сьогоднішній день їх таке розмаїття, що можна знайти курси під будь-які запити. Не забувайте звертати увагу на важливу річ – відгуки. Вкрай неприємно буде потрапити до поганого викладача, який витратить ваш час, гроші та відіб'є все бажання. 

Якщо ви студент, не нехтуйте заняттями англійської у виші, тим паче якщо вони спрямовані на вашу спеціальність. Запитайте викладача, чи може він займатися з вами додатково та що з літератури може порадити. В університетах іноді організовуються клуби, де студенти різних факультетів протягом навчального року переглядають фільми або читають книги й обговорюють їх. 

За можливості вирушайте влітку в подорож. Навіть якщо ваш рівень англійської недостатньо хороший, ви отримаєте безцінний досвід. Ви навчитеся швидко орієнтуватися в розмові, надовго запам'ятаєте нові слова та фрази, адже одразу будете їх практикувати. А головне, зрозумієте, що страх говорити з носіями англійської мови безпідставний. 

Не закидайте заняття після першої невдачі. Особливо це стосується людей, які давно не займалися або ж не вчили англійську зовсім. Поразка – це нормально, вона вказує нам на слабкі місця. Сприймайте невдачу як досвід, зверніть увагу на те, що саме не вийшло, і пропрацьовуйте проблему.

Не перестарайтеся. У гонитві за бажаним рівнем мови можна сидіти за вправами до втрати свідомості, але що це дасть? Швидше за все, позитивного ефекту ви не досягнете, тільки перевтомите мозок, і він відмовиться надалі сприймати інформацію. Це як із їжею – може бути дуже смачно, але якщо переїсти, то потім на цю їжу ви просто не зможете дивитися. Розподіляйте навантаження рівномірно протягом року.

Використовуйте будь-які джерела інформації. Залежно від того, що конкретно вам потрібно підтягнути – читання, граматику, розмовну мову або все одразу – підбирайте відповідні додаткові матеріали. Це можуть бути книги, журнали, блоги, відео, аудіо, листування з носіями мови. Будь-яка практика протягом року буде корисною.

Заохочуйте себе за хороші результати. Усе те, що вам подобається, здатне підняти ваш дух і надихнути на нові досягнення. Не забувайте також себе хвалити. Це дуже важливо, особливо на перших порах. Як то кажуть: «Сам себе не похвалиш – ніхто не похвалить». А все тому, що здатність похвалити себе самого свідчить про нормальний рівень самооцінки та відсутність очікування чужого схвалення.

Непогано, якщо ви будете вчити мову разом з друзями або колегами. Так у вас з'явиться більше можливостей попрактикуватися й ви не будете почуватися самотньо.
 

Вивчити англійську за рік: поради - 3
Поліпшити знання за рік допоможе підтримка друзів і колег

Основна річ, яка допоможе вам підтягнути англійську за рік, – самодисципліна. Яких би професійних викладачів ви не знайшли, якими б матеріалами не користувалися, без самоконтролю нічого не вийде. Це правило працює в усіх сферах нашого життя – в спорті, роботі, навчанні, взаєминах. 

Отже, що потрібно для поліпшення своєї англійської за рік?

  • Позначити мету й мотивацію
  • Визначитися з бажаним рівнем англійської
  • Знайти хорошого наставника
  • Працювати!

Лише чотири дії, щоб досягти хороших результатів у англійській за рік. Пам'ятайте: будь-яка дрібниця, яка хоч трохи допоможе в навчанні, важлива для вас. У жодному разі не падайте духом і знайте, що все вийде, якщо ви насправді цього хочете.

Твій подарунок для швидкого старту
Інтерактивний урок з неправильних дієслів, який ти нарешті запам'ятаєш вже у Telegram, переходь та отримуй доступ.