Серіали для вивчення англійської:
поєднання відпочинку та
інтенсивного навчання

Ви саме та людина, що постійно має обирати між відпочинком та навчанням через недостатню кількість вільного часу? Тоді ми розповімо вам про чудовий спосіб поєднання цих двох складових.

У дорослому житті не завжди є змога виділити час для навчання: графік курсів може не узгоджуватися з робочим, на самостійне навчання часто не вистачає мотивації. Як же тоді покращити свою англійську? Спробуйте дивитись серіали для вивчення англійської мови.

Зміст

  1. Переваги вивчення англійської за серіалами
  2. Як обрати серіал для вивчення англійської?
  3. Серіал «Друзі» для вивчення англійської з рівнем А1-А2
  4. Ситком «Офіс» для середнього рівня В1-В2
  5. Серіал «Шерлок» для просунутих студентів С1-С2
  6. Роль субтитрів у вивченні англійської
  7. Як підсилити ефект навчання: speaking clubs на основі перегляду серіалів

Хочемо підкреслити, що для більшої мотивації та інтенсивного навчання рекомендуємо обрати саме серіали для вивчення англійської, а не фільми або мультфільми:  кожна наступна серія буде затягувати вас своїм незавершеним сюжетом аж до кінця останнього сезону.


Переваги вивчення англійської за серіалами
 

На перший погляд такий метод вивчення англійської може здатись малоефективним. Так, це не заняття з чіткими граматичними таблицями і не картки з окремими словами для заучування; це максимально практичний, достатньо інтенсивний і неординарний урок англійської. Зараз ми доведемо вам, що англомовні серіали для навчання – справжня знахідка! 

Пропонуємо розглянути основні переваги серіалів для вивчення англійської:

  1. Мінімізація стресу

Такий урок можна організувати навіть після важкого робочого дня. Легкість підготовки матеріалів та відсутність домашнього завдання робить процес навчання легким та доступним кожному.

Рецепт уроку мрії: 

  • знайдіть свій улюблений серіал для вивчення англійської;
  • увімкніть його мовою оригіналу;
  • насолоджуйтесь!

Знаючи зміст серій, риси характеру головних героїв, ви будете краще розуміти, про що йде мова. 

Якщо не старий відомий серіал, то оберіть щось із гучних новинок. Популярний стрімінговий сервіс Netflix постійно захоплює увагу мільйонів глядачів новими цікавими сюжетами. Будьте в курсі прем’єр, щоб підтримувати розмови і мати рекомендації для друзів.

 

Серіали для вивчення англійської: поєднання відпочинку та інтенсивного навчання - 1

 

  1. Мотивація

Вивчення англійської за серіалами – це той метод, що не буде обтяжувати, особливо якщо ви справжній кіноман. Вами керуватиме інтерес, який буде пробуджуватись усе більше з кожною новою серією захопливого сюжету.

Ви обираєте серіал для вивчення англійської за вашими уподобаннями, тому зможете знайти сили на перегляд після робочого дня, відпочиваючи перед екраном. До того ж, якщо ваша робота пов’язана з людьми та постійним спілкуванням, такий формат – ваша розрада: увесь вечір ви будете слухати та спостерігати за героями, а не говорити. Невдовзі перегляд серіалів для вивчення англійської стане приємною звичкою, а не обов’язком.

  1. Гнучкість

Особливо зручно те, що час та тривалість такого уроку ви визначаєте самостійно. Ви можете переглядали англомовні серіали вечорами будніх днів або виділити для цього вихідний. Швидше за все, урок ніколи не буде коротким: по завершенню першої серії, ймовірно, ви скажете: «Ще одненьку». 

  1. Практичність

На курсах до кожного заняття зазвичай дається перелік слів, що потрібно засвоїти. Не завжди усі ті слова будуть використані у житті. Та і звісно, важко запам’ятовувати окремі слова, просто перекладаючи їх.

Запропонований нами метод вивчення англійської вирізняється максимальною практичністю: ви будете запам’ятовувати слова разом із контекстом. Чому це важливо? Річ у тім, що англійська мова багата на синоніми. Дослівний переклад не завжди розкриє повного значення слова. Навіть якщо слова мають схожий зміст, вони можуть бути застосовані у зовсім різному контексті. 

Наведемо приклад:
 

Слово

Значення

Переклад

Приклад

answer

something that you say or write when someone has asked a question

відповідь (на запитання)

The answer to your question is yes

reply

an answer, especially to a letter or telephone call

відповідь (на лист, телефонний дзвінок)

We wrote last week, but haven't had a reply yet

response

something that you do or say as a reaction to something

відповідь; реакція; відгук

There was no response to our call for help

acknowledgement

a letter or note sent to say that something has been received

відповідь-підтвердження; повідомлення про отримання чогось.

He got a letter of acknowledgement two days ago

 

Англомовні серіали полегшують розуміння окремих слів. Крім того, ви можете почути багато фразових дієслів та ідіом, де для коректного перекладу важливе словосполучення або повне речення. Під час вивчення англійської за серіалами ви чуєте, як ті чи інші вислови застосовуються у повсякденних розмовах.

  1. Покращення сприйняття інформації на слух

Спершу перегляд серіалів в оригіналі може здатись складним методом навчання, проте з часом ви будете звикати до різної вимови акторів в оригіналі та тренувати навички аудіювання. Із кожною серією ви будете все більше звикати до різних стилів мовлення, притаманним носіям: це одразу вчитиме вас правильної вимови без слов’янського акценту. Інтонації персонажів у свою чергу допоможуть вам запам’ятовувати слова чи фрази, їхні емоції при застосуванні. 

Погодимося, що бувають занадто заплутані діалоги, ускладнені швидким темпом мовлення акторів. У таких випадках можна скористатися функцією коригування швидкості, зазвичай вона є у налаштуваннях до відео на більшості стрімінгових платформ. Ну і звісно, додамо, що для комфортного перегляду варто підбирати серіал для вивчення англійської відповідно до вашого рівня знань. Про це ми детальніше поговоримо у наступному розділі.

  1. Автентичність

Живі діалоги з різноманітними виразами та сленгом дозволяють повністю зануритись у картину серіалу. Носії мови не розмовляють строгими граматичними конструкціями і навряд чи будуть використовувати у повсякденному спілкуванні Past Perfect Continuous, що ми розбираємо на звичайних уроках. Навчаючись за серіалами, ви будете розуміти ту англійську, якою розмовляють справжні native speakers, і зможете розпізнавати різні акценти та діалекти англійської мови

  1. Краще розуміння сюжету

Перегляд фільмів та серіалів мовою оригіналу може відрізнятись від дубляжу. Не завжди вдається перекласти жарт, щоб він залишився таким же смішним, або передати іншими словами емоції персонажів. Більш того, дивлячись серіали англійською, ви можете по-справжньому оцінити рівень акторської гри і насолодитись реальними голосами улюблених акторів.


Як обрати серіал для вивчення англійської?
 

Врахуйте свої побажання та інтереси. Обирайте для вивчення англійської ті серіали, що зацікавили вас жанром та сюжетами. Якщо на перших епізодах вам стає нудно – краще шукайте інший варіант. Без зацікавленості у вас не вдасться ні відпочинок, ні навчання. 

Обирайте серіали для вивчення англійської відповідно до вашого рівня володіння мовою. Під час перегляду, звісно, буде певна частка невідомих вам слів – це нормально. Та коли ви зовсім не розумієте, про що йдеться у діалогах, перегляд не принесе вам ніякої користі, лише додасть стресу. Якщо ви не знаєте свій рівень англійської, то дізнатись його можна, пройшовши тест на Project 12.

 

Серіали для вивчення англійської: поєднання відпочинку та інтенсивного навчання - 2

 

Скористайтесь добірками для вивчення англійської з різних сайтів, щоб знайти те, що вас заінтригує. У таких статтях зазвичай вказують, для якого рівня знань підходить той чи інший серіал.

Зверніть увагу на тривалість серій. Для початку не варто перевантажувати себе довгими напруженими сюжетами. Почніть із серіалу, де кожний епізод триватиме 20-30 хвилин: краще подивитись більше епізодів, якщо у вас буде натхнення.

Далі пропонуємо розглянути відомі багатьом серіали для вивчення англійської різної складності та їхні особливості.


Серіал «Друзі» для вивчення англійської з рівнем А1-А2
 

Більшість із нас дуже добре знають сюжети сцен цього ситкому, адже дивились їх в українському дубляжі, хто після роботи, хто після своїх шкільних занять. «Друзі» – ідеальний старт для вивчення англійської з серіалами. 

По-перше, сам по собі він легкий у перегляді. Історія про шістьох друзів, серед яких прості хлопці та дівчата, що разом проводять час, розповідають одне одному про свої дні, розважаються, сваряться та навіть закохуються. Тобто ввімкнувши серію «Друзів», ви отримаєте легкі дискусії з використанням повсякденної розмовної англійської. Окрім того, вимова акторів достатньо чітка, саме тому цей ситком часто використовують викладачі на заняттях для вивчення іноземної мови.

По-друге, серіал збагачений різноманітною лексикою та різними стилями мови. Головні герої мають неповторні характери та погляди на життя, ведуть розмови на будь-які теми від кадру до кадру.

Шанувальники ситкому дитинства розблокували свої спогади, побачивши на екранах спецвипуск серіалу «Друзі» відносно нещодавно, у 2021 році. Це не продовження легендарного комедійного серіалу, це спогади про улюблені моменти акторів за 10 років зйомок під час теплої зустрічі серед знайомих декорацій.


Ситком «Офіс» для середнього рівня В1-В2
 

Серіал «Офіс» дещо схожий на культове телешоу «Друзі». Відмінність у тому, що в «Офісі» повсякденні розмови відбуваються прямо на робочих місцях і мають більш професійний характер. З сюжетами «Офісу» ви також будете сміятися, проте гумор вже більш «локальний», на основі типових робочих ситуацій. 

Рутинна робота щодня забирає занадто багато сил та енергії, і хто як не колеги додасть життя у сірий робочий день! Саме про це весь серіал «Офіс», такий життєвий і при цьому цікавий до перегляду.

У цілому, нескладні кумедні діалоги, різні образи персонажів та лексика, притаманна робочим процесам, роблять «Офіс» вдалим інструментом для вивчення англійської для рівнів В1-В2.


Серіал «Шерлок» для просунутих студентів С1-С2
 

Ще один популярний серіал для вивчення англійської – «Шерлок». Він підходить для студентів з високим рівнем володіння англійською, яким потрібні вже інтелектуальні напружені сюжети зі складною лексикою. 

Увімкнувши «Шерлока» мовою оригіналу, ви ознайомитесь з британським акцентом, що відрізняється від звичного нам американського. 

Бенедикт Камбербетч, якому відведена головна роль у британському детективі, має прекрасну дикцію і надихає глядачів на перегляд своєю бездоганною грою. Разом з ним будь-який вечір буде проходити з насолодою. 

Варто сказати, що у сценарії «Шерлока» багато посилань на культові літературні твори та згадок про реальні історичні події британської історії. Сам Холмс полюбляє порівнювати людей з літературними персонажами. Серіал «Шерлок» буде корисним не тільки для вивчення англійської, а й для розширення світогляду.

Ми розглянули відомі популярні серіали, з якими навчання буде цікавим для більшості людей, адже можна сказати, що це класика. Для інтриги та нових емоцій ви можете обрати щось інше, наприклад, серіали для практики англійської від Netflix.


Роль субтитрів у вивченні англійської
 

Якщо ви ще не досягли рівня англійської С1-С2, то субтитри будуть для вас важливим елементом навчання. Звичайно, англійської мовою. Акцент та швидка мова акторів можуть зовсім заплутати новачка під час перегляду, тому краще бачити текстову версію реплік персонажів. Візуальна складова дозволить вам швидше розпізнавати слова та фрази для розуміння цілісного діалогу. 

 

Серіали для вивчення англійської: поєднання відпочинку та інтенсивного навчання - 3

 

У серіалах для вивчення англійської будуть зустрічатись специфічні скорочення, сленг та інші особливості мови, притаманні повсякденним розмовам. Їх значно легше виявляти завдяки субтитрам.

Також письмове відтворення діалогів додасть впевненості тим, хто погано сприймає на слух: саме так варто починати вивчення англійської за серіалами. 


Як підсилити ефект від навчання: speaking clubs на основі перегляду серіалів
 

Перегляд серіалів для вивчення англійської – це добре, а їхнє обговорення опісля – набагато краще! Пропонуємо вам зробити навчання ще кориснішим та інтенсивнішим: давайте покращимо критичне мислення за допомогою дискусій на основі переглянутого.

Можна об’єднатись із друзями й організувати розмовний клуб вихідного дня. Зустріньтесь разом за чашкою кави на вихідних та обговоріть переглянуті сцени обраного заздалегідь серіалу англійською. Це не тільки прекрасний привід зустрітись, а ще й запорука вдалого дня.

Влаштувавши такі speaking clubs, ви допоможете одне одному краще зрозуміти сюжет: ваш друг може розказати вам те, на що ви при перегляді не звернули увагу, і навпаки.

У випадку якщо ви обрали зовсім новий серіал для вивчення англійської, дійшли до останнього епізоду, а наступний буде аж через тиждень – є ще краще завдання для вашого розмовного клубу! Спробуйте здогадатись, про що йтиметься у наступних сценах, як вчинять далі герої, хто буде вбивцею тощо. Залучіть до обговорення свою фантазію! 

До речі, якщо ваші друзі не готові ще присвячувати вечори серіалам в оригінальній озвучці, то обговоріть англійською українське кіно!